Menu Zamknij

Prawdziwy koszt wypadków w miejscu pracy dla gospodarki

W Wielkiej Brytanii szacuje się, że koszt wypadków w miejscu pracy dla gospodarki wynosi prawie 15mld funtów rocznie (2015/16). Badania również wykazały, że koszt wypadków w miejscu pracy i chorób zawodowych w Stanach Zjednoczonych jest równy zawrotnej kwocie 250 miliardów dolarów rocznie (2013). Koszty wypadków w miejscu pracy i chorób zawodowych można podzielić na dwie podgrupy:

„Koszty ludzkie” – wpływ na jakość życia człowieka, a w przypadku śmiertelnych obrażeń, utrata życia
„Koszty finansowe” – spadek produkcji spowodowany absencją w pracy, problemy ze zdrowiem, rehabilitacja, koszty administracyjne i obsługi prawnej, jak również odszkodowanie
Liczba obrażeń oraz przypadków złego stanu zdrowia ze względu na pracę to istotne czynniki zwiększające całkowity koszt wypadków w miejscu pracy dla gospodarki. Nic dziwnego, że większa liczba wypadków bezpośrednio oznacza większy koszt dla gospodarki.

Jak zwiększyć zwrot z inwestycji w bezpieczeństwo i zmniejszyć koszt wypadków w miejscu pracy?

Szacuje się, że koszt jednego zgonu w miejscu pracy dla społeczeństwa wynosi trochę mniej niż 1,6 mln funtów. Przyczyną największego odsetka śmiertelnych wypadków w Wielkiej Brytanii był upadek z wysokości (28%). Przez ostatnich 5 lat prawie połowę wszystkich przypadków śmierci z powodu upadku z wysokości odnotowano w branży budowlanej. Inne branże, w których doszło do śmiertelnych wypadków przy pracy na skutek upadku z wysokości to rolnictwo, leśnictwo i rybołówstwo.

Inwestowanie w środki bezpieczeństwa może przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków na wysokości, tym samym zmniejszając koszty związane ze zgonami oraz całkowite koszty wypadków w miejscu pracy dla gospodarki. W firmie Tensator współpracujemy z klientami świadcząc usługi doradcze oraz tworząc szyte na miarę systemy bezpieczeństwa stosownie do potrzeb. Nasze zabezpieczenia kanałów rewizyjnych powstały, aby odgrodzić miejsca niebezpieczne i zostały zatwierdzone przez brytyjski Główny Urząd ds. BHP. Rozwiązanie to jest także zgodne z brytyjskim rozporządzeniem The Work at Height Regulations, i może być wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa wizualnego dla osób pracujących na wysokości.

Niektóre kluczowe korzyści płynące ze stosowania naszego rozwiązania do zabezpieczenia kanałów rewizyjnych obejmują:

  • Taśma cofa się do kasety usuwając zagrożenie potknięcia się i umożliwiając łatwe sprzątanie wokół słupka
  • Niewielkie rozmiary, tym samym zajmuje mniej przestrzeni w ruchliwym miejscu
  • Spełnia wymagania BHP dotyczące napraw pojazdów silnikowych

Rozwiązanie jest kompatybilne z montowanymi na powierzchni kasetami Tensabarrier, a także można je przypiąć do naściennych barierek na mostkach kanału
Więcej informacji na temat zabezpieczeń kanałów rewizyjnych oraz innych rozwiązań, które dostarczamy w celu zmniejszenia ogólnych kosztów bezpieczeństwa w Państwa organizacji można uzyskać w naszym przewodniku. Aby pobrać, prosimy kliknąć poniższy obrazek.