Menu Zamknij

Rozwiązanie służące do zabezpieczenia kanałów rewizyjnych

PRZEPISY BHP I ZABEZPIECZENIE KANAŁÓW REWIZYJNYCH
Koncentrując się na warsztatach naprawy pojazdów i zajezdniach kolejowych brytyjski Główny Urząd ds. BHP stwierdził, że kanały rewizyjne powodują zagrożenie „upadku z wysokości”. W konsekwencji powstało brytyjskie rozporządzenie w sprawie pracy na wysokości – The Work at Height Regulation, wskazujące jak zmniejszyć zagrożenia i zapobiegać wypadkom zanim nastąpią. Obecnie, przepisy te, jako podstawa oskarżeń i wyroków skazujących w zakresie BHP, zajmują drugie miejsce zaraz po ustawie Health and Safety at Work Act (HSWA).

Upadki to największy problem dotyczący BHP w miejscu pracy będący przyczyną 60% wszystkich obrażeń i zgonów w 2016/17. 1 na 6 z powyższych wypadków odnotowano w branży transportowej, co stanowi prawie 6000 zgłoszonych wypadków rocznie. Rzeczywista liczba może być znacznie większa, ponieważ szacuje się, że zgłoszone wypadki stanowią zaledwie 10% wszystkich incydentów.

Kanały rewizyjne są bardzo popularne, a ocena ryzyka w miejscu pracy może również wykazać, że są najbezpieczniejszą opcją dla pracy przy pojazdach lub pociągach. W przemyśle kolejowym kanały rewizyjne są często środkiem stosowanym z wyboru do wykonywania niezbędnych czynności konserwacyjnych przy pociągach. Niemniej jednak, stanowią one szczególne zagrożenie i często są przyczyną wypadków, nie tylko dla tych osób, które nie znają warsztatu, ale także dla pracowników, którzy mogą się poślizgnąć lub potknąć i wpaść do kanału. Zabezpieczenie kanału rewizyjnego powinno być priorytetem dla przedsiębiorstw, które stosują to rozwiązanie w pracy przy pojazdach lub pociągach. Niespełnienie wymagań właściwych przepisów bezpieczeństwa może być przyczyną kosztów bezpośrednich, jak również kar pieniężnych za nieprzestrzeganie przepisów.

Zabezpieczenie kanału – rozwiązanie służące do zapewnienia bezpieczeństwa wokół kanału

Firma Tensator oferuje elastyczne rozwiązania do zabezpieczenia kanału rewizyjnego, które zostały zatwierdzone przez brytyjski Główny Urząd ds. BHP. Nasze rozwiązania spełniają również wymogi przepisów dotyczących pracy na wysokości przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa wizualnego w zajezdni. Współpracowaliśmy z wieloma brytyjskimi spółkami kolejowymi, aby zwiększyć bezpieczeństwo wokół ich kanałów rewizyjnych przez zainstalowanie naszych rozwiązań.

Szerzej w branży transportowej współpracowaliśmy z międzynarodową grupą transportową Stagecoach pomagając im poprawić bezpieczeństwo w zajezdniach autobusowych i warsztatach naprawczych. Po udanym 3-tygodniowym okresie próbnym, system do zabezpieczenia kanałów rewizyjnych został wdrożony w ponad 100 zajezdniach Stagecoach w całym kraju.

Graham Whitelocks, Szef działu BHP w Stagecoach UK, skomentował pracę z Tensator® stwierdzając:

„Wiedzieliśmy, że kanały rewizyjne stwarzają szczególne zagrożenie w warsztatach, więc postanowiliśmy podjąć działania zapobiegawcze w celu rozwiązywania tego problemu. Jesteśmy zachwyceni podejściem firmy Tensator do naszych wymagań, począwszy od wstępnych konsultacji, poprzez okres próbny, po późniejsze wdrożenie rozwiązania na pełną skalę”.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów do zabezpieczenia kanałów rewizyjnych prosimy zapoznać się z naszą broszurą. Aby pobrać broszurę, prosimy kliknąć poniżej.