Menu Zamknij

Grupa Tensator wybrana do Transport for London

Jako specjalista od organizacji kolejki Grupa Tensator została wybrana przez jednostkę samorządową Transport for London (TfL) do pomocy przy zwiększeniu przepływu pasażerów w sieci TfL oraz do wdrożenia szeregu nowych instalacji w centrach informacyjnych Travel Information Centres (TIC).

Elektroniczne systemy przywoływania (ECF) oraz barierki z taśmą samozwijającą się Tensabarrier® zainstalowano w ramach prac remontowych punktów pomocy dla gości w całej sieci – na stacjach kolejowych King’s Cross, Euston, Victoria, Liverpool Street, Paddington oraz porcie lotniczym Heathrow.

Poprawa przepływu pasażerów oraz konieczność skrócenia czasu oczekiwania dla gości mających zapytania zostały wymieniane jako przyczyny wdrożenia tych nowych instalacji. Liczba pasażerów wzrosła o 3,2% w stosunku do roku poprzedniego, przy ponad 1,3 mld pasażerów korzystających z londyńskiego metra w 2015 roku.

TfL zauważył potrzebę stworzenia punktów pomocy bardziej skoncentrowanych na pasażerach, szczególnie w największych obiektach w Londynie, w których liczba odwiedzających może być niezwykle wysoka. Zadaniem firmy Tensator była przebudowa starzejących się centrów informacyjnych TIC w celu zapewnienia maksymalnego przepływu pasażerów i zminimalizowania intensywności ruchu.

Jako wieloletni dostawca rozwiązań do organizacji kolejki dla sieci, firma Tensator połączyła barierki Tensabarrier i system ECF tworząc rozwiązanie idealne służące do dalszej poprawy efektywności w głównych obszarach obsługi klienta TfL.

Do dnia dzisiejszego nowe instalacje spowodowały skrócenie czasu oczekiwania w kolejce i podniosły poziom obsługi klienta.

Pierwotnie przeznaczone do punktów sprzedaży detalicznej, systemy ECF są teraz często stosowane w różnych miejscach, w których ustawiają się liczne, rozproszone kolejki, jak np. porty lotnicze lub obiekty rekreacyjne po to, aby stworzyć jedną kolejkę.

Zasadniczo, dla klientów, jedna kolejka jest również najbardziej sprawiedliwą formą czekania w kolejce, ponieważ są oni obsługiwani w takiej kolejności, w jakiej pojawiają się przy kasie, w odróżnieniu do wielu kolejek, przesuwających się z różnymi prędkościami. Pomaga to wyeliminować zdenerwowanie i frustrację oraz poprawić wydajność operacyjną.

Kevin Hickson, Dyrektor Generalny Grupy Tensator, komentuje:

„Pomimo tego, że wywodzą się z branży sprzedaży detalicznej, to oczywiste, że zastosowanie systemów jednej kolejki i ECF ma ogromny wpływ na wszystkie sektory rynku, również na transport publiczny, powodując poprawę obsługi klienta i szybszy przepływ pasażerów. Poprzednie badania wykazały poprawę czasu obsługi o 30% dzięki zastosowaniu systemów ECF. Spodziewamy się, że te dane nie będą się różnić w obiektach TfL po przeprowadzeniu pełnego przeglądu systemu.

„Przejście sieci w stronę głównie samoobsługowego podejścia do sprzedaży biletów zostało dobrze udokumentowane. Jednakże te nowości wskazują na potrzebę dostępności doświadczonych członków personelu, którzy mogą odpowiedzieć na bardziej skomplikowane zapytania odwiedzających.”

Więcej informacji na temat rozwiązań grupy Tensator służących do organizacji kolejki można uzyskać odwiedzając naszą stronę www.tensatorgroup.com.